Samarbeid med NNN

Stiftelsen Norsk Mat/Nyt Norge og Norsk Nærings- og Nytelsesmiddelarbeiderforbund (NNN) har nylig fornyet samarbeidsavtalen, med signering på Filetfabrikken i Nittedal. Avtalen markerer et viktig steg for å styrke norsk matproduksjon og synliggjøre verdien av norske råvarer og arbeidsplasser i mat- og drikkevareindustrien.

F.v. Anne Mette Johnsen, adm.dir. i Norsk Mat og Anne Berit Aker Hansen, leder i NNN.

– Norske forbrukere er opptatt av å støtte trygge arbeidsplasser over hele landet. Og når de velger Nyt Norge er det nettopp det de gjør. Derfor er et samarbeid med NNN viktig for oss, sier Anne Mette Johnsen, adm.dir i Stiftelsen Norsk Mat.

Gjennom avtalen forplikter partene seg til å løfte fram norsk matproduksjon og dens betydning for verdiskaping og arbeidsplasser i hele landet. Felles kampanjer og aktiviteter vil øke bevisstheten om hvilke ringvirkninger det har når forbrukere velger norskprodusert mat.

NNN deler dette engasjementet: – Dette er en viktig avtale hvor vi sammen skal jobbe for å fremme norsk verdiskaping og arbeidsplasser i mat- og drikkevareindustrien. Når man velger produkter merket med «Nyt Norge», støtter man dette arbeidet. Dette er en viktig avtale for NNNs medlemmer, sier NNNs leder Anne Berit Aker Hansen.

Gjennom fornyet samarbeid mellom Stiftelsen Norsk Mat og NNN styrkes innsatsen for norsk matproduksjon, arbeidsplasser og forbrukerbevissthet.