Arendalsuka nærmer seg, og Stiftelsen Norsk Mat inviterer til tre arrangementer om norsk mat, sjømat og beredskap.
Nyt Norge og sjømat
Det viktigste av dem markerer et nytt kapittel for Nyt Norge: De første sjømatproduktene lanseres nå med Nyt Norge-merket. Under arrangementet «Nyt Norge på sjømat: Enklere å velge norsk i fiskedisken» samler vi politikere, sjømatnæringen, dagligvarebransjen og organisasjoner til en samtale om hvordan vi kan få mer norsk sjømat på norske middagsbord.
Grøntløftet
I tillegg setter vi søkelys på hvordan vi kan nå målet om 5 om dagen, og hvordan vi sikrer norsk mat og drikke i en stadig mer urolig verden.
Hvordan sikrer vi norsk mat og drikke i en urolig verden?
Vi samler lederne for ungdomspartiene – morgendagens beslutningstakere – til debatt om beredskap, bærekraft og verdiskapning i hele landet.
Arendalsuka er en viktig møteplass for dialog, samarbeid og nye ideer. Vi gleder oss til gode samtaler, spennende diskusjoner og til å møte både samarbeidspartnere, produsenter, politikere og andre som er opptatt av norsk matproduksjon.
Vi håper å se deg i Arendal!


